Événements

Afrika Filmfestival 2016
21ème édition.

Français

Afrika Filmfestival 2016: 11 maart tot 26 maart

L’actrice et réalisatrice belge Babetida Sadjo illustre le poster 2016.



Leuven
* 10/3/2016 19u00 KU Leuven Campus Group T, Andreas Vesaliusstraat 13, Leuven / Ethiopian Cultural Show
* 11/3/2016 15u00 Museum M, L.Vanderkelenstraat 28, 3000 Leuven / Conferentie: Humanizing Culture, Art and Media
* 11/3/2016 20u00 Kinepolis, Bondgenotenlaan 145, 3000 Leuven / Lamb
* 12/3/2016 11u00 Museum M, L.Vanderkelenstraat 28, 3000 Leuven / Vertoning films genomineerd voor de Young African Film Makers Award
* 12/3/2016 17u30 Cinema ZED, Naamsestraat 96, 3000 Leuven / Keep on keepin’ on
* 12/3/2016 20u00 Kinepolis, Bondgenotenlaan 145, 3000 Leuven / La Belle at the Movies
* 13/3/2016 11u15 Museum M, L.Vanderkelenstraat 28, 3000 Leuven / Vertoning films genomineerd voor de Young African Film Makers Award
* 13/3/2016 14u00 Museum M, L.Vanderkelenstraat 28, 3000 Leuven / The Legacy of rubies
* 13/3/2016 14u30 Museum M, L.Vanderkelenstraat 28, 3000 Leuven / Le Coeur est un métronome
* 13/3/2016 14u30 Museum M, L.Vanderkelenstraat 28, 3000 Leuven / Le Sens du toucher
* 13/3/2016 15u00 Museum M, L.Vanderkelenstraat 28, 3000 Leuven / Yellow Fever
* 13/3/2016 15u15 Museum M, L.Vanderkelenstraat 28, 3000 Leuven / Kukinga
* 13/3/2016 15u30 Museum M, L.Vanderkelenstraat 28, 3000 Leuven / Âme noire, les mémoires de la colonisation
* 13/3/2016 15u45 Museum M, L.Vanderkelenstraat 28, 3000 Leuven / La vie continue: Impasse, 4ème épisode
* 13/3/2016 16u00 Museum M, L.Vanderkelenstraat 28, 3000 Leuven / Roger Jamar et les Palabres de Mboloko
* 13/3/2016 22u30 Cinema ZED, Naamsestraat 96, 3000 Leuven / Satchmo: the Life of Louis Armstrong
* 14/3/2016 17u30 Cinema ZED, Naamsestraat 96, 3000 Leuven / Red Leaves
* 14/3/2016 20u00 Kinepolis, Bondgenotenlaan 145, 3000 Leuven / L’homme qui répare les femmes
* 15/3/2016 20u00 ABVV, Maria Theresiastraat 119, 3000 Leuven / Land Grabbing
* 15/3/2016 22u30 Cinema ZED, Naamsestraat 96, 3000 Leuven / Red Leaves
* 16/3/2016 18u30 Campus Social Sciences, AV00.17, E. Van Evenstraat 2, Leuven / Dark Girls
* 16/3/2016 19u45 Pangaea, E. Van Evenstraat 2, Leuven / Conferentie BlackBodyRevolt
* 16/3/2016 20u00 Provinciehuis, Provincieplein 1, 3010 Leuven / Affliction
* 16/3/2016 20u00 Cinema ZED, Naamsestraat 96, 3000 Leuven / Mona
* 17/3/2016 20u00 Cinema ZED, Naamsestraat 96, 3000 Leuven / L’Africain qui voulait voler
* 17/3/2016 20u00 Cinema ZED, Naamsestraat 96, 3000 Leuven / Dialemi
* 17/3/2016 20u00 ABVV, Maria Theresiastraat 119, 3000 Leuven / Barakeden. The little house maides of Bamako
* 18/3/2016 17u30 Cinema ZED, Naamsestraat 96, 3000 Leuven / Mona
* 18/3/2016 22u30 Cinema ZED, Naamsestraat 96, 3000 Leuven / La Révolution des femmes, un siècle de féminisme arabe
* 19/3/2016 11u15 Museum M, L.Vanderkelenstraat 28, 3000 Leuven / Intore
* 19/3/2016 12u30 Museum M, L.Vanderkelenstraat 28, 3000 Leuven / Rumeurs du lac
* 19/3/2016 14u00 Museum M, L.Vanderkelenstraat 28, 3000 Leuven / Abeti Masikini: le combat d’une femme
* 19/3/2016 14u45 Museum M, L.Vanderkelenstraat 28, 3000 Leuven / Umudugudu! Rwanda 20 ans après
* 19/3/2016 15u45 Museum M, L.Vanderkelenstraat 28, 3000 Leuven / Les fiancés d’Imilchil
* 19/3/2016 16u30 Museum M, L.Vanderkelenstraat 28, 3000 Leuven / Nkosi Coiffure
* 19/3/2016 20u00 Cinema ZED, Naamsestraat 96, 3000 Leuven / Things of the Aimless Wanderer
* 19/3/2016 20u00 Cinema ZED, Naamsestraat 96, 3000 Leuven / Zamani Yajayo – A collection of Imaginings
* 20/3/2016 11u15 Museum M, L.Vanderkelenstraat 28, 3000 Leuven / Beats of the Antonov
* 20/3/2016 12u15 Museum M, L.Vanderkelenstraat 28, 3000 Leuven / La voix
* 20/3/2016 12u30 Museum M, L.Vanderkelenstraat 28, 3000 Leuven / Ashuza
* 20/3/2016 13u45 Museum M, L.Vanderkelenstraat 28, 3000 Leuven / Lamb
* 20/3/2016 14u00 Kinepolis, Bondgenotenlaan 145, 3000 Leuven / Felix
* 20/3/2016 15u15 Museum M, L.Vanderkelenstraat 28, 3000 Leuven / B’ella
* 20/3/2016 17u00 Kinepolis, Bondgenotenlaan 145, 3000 Leuven / Intouchables
* 20/3/2016 22u30 Cinema ZED, Naamsestraat 96, 3000 Leuven / Things of the Aimless Wanderer
* 20/3/2016 22u30 Cinema ZED, Naamsestraat 96, 3000 Leuven / Zamani Yajayo – A collection of Imaginings
* 21/3/2016 17u30 Cinema ZED, Naamsestraat 96, 3000 Leuven / Simshar
* 21/3/2016 20u00 Kinepolis, Bondgenotenlaan 145, 3000 Leuven / The Endless River
* 21/3/2016 20u00 Kinepolis, Bondgenotenlaan 145, 3000 Leuven / Vloedlyn
* 22/3/2016 17u30 Cinema ZED, Naamsestraat 96, 3000 Leuven / Simshar
* 22/3/2016 20u00 ABVV, Maria Theresiastraat 119, 3000 Leuven / BIDONS JAUNES
* 22/3/2016 20u00 Kinepolis, Bondgenotenlaan 145, 3000 Leuven / Mediterranea
* 22/3/2016 22u30 Cinema ZED, Naamsestraat 96, 3000 Leuven / Sembene!
* 23/3/2016 20u00 Kinepolis, Bondgenotenlaan 145, 3000 Leuven / Much Loved
* 24/3/2016 19u45 Kinepolis, Bondgenotenlaan 145, 3000 Leuven / uitreiking YAFMA’s
* 24/3/2016 19u45 Kinepolis, Bondgenotenlaan 145, 3000 Leuven / WAZI?FM
* 25/3/2016 20u00 Kinepolis, Bondgenotenlaan 145, 3000 Leuven / Les Hommes d’argile
* 26/3/2016 11u15 Museum M, L.Vanderkelenstraat 28, 3000 Leuven / Beautiful Tree, Severed Roots
* 26/3/2016 14u00 Museum M, L.Vanderkelenstraat 28, 3000 Leuven / Gesprek met Ronny Mosuse
* 26/3/2016 20u00 Kinepolis, Bondgenotenlaan 145, 3000 Leuven / L’œil du cyclone



Brussel
* 28/2/2016 20u00 L’Horloge du Sud, Troonstraat 141, 1050 Elsene / Le Malentendu colonial
* 3/3/2016 20u00 L’Horloge du Sud, Troonstraat 141, 1050 Elsene / That’s My Face
* 3/3/2016 20u00 L’Horloge du Sud, Troonstraat 141, 1050 Elsene / Dankumba
* 3/3/2016 20u00 VUB, Campus Etterbeek, Pleinlaan 2, 1050 Elsene / BIDONS JAUNES
* 3/3/2016 20u00 L’Horloge du Sud, Troonstraat 141, 1050 Elsene / Yellow Fever
* 9/3/2016 19u30 Muntpunt, Munt 6, 1000 Brussel / Mama Africa
* 16/3/2016 20u00 Bozar, Ravensteinstraat 23, 1000 Brussel / Lamb
* 16/3/2016 20u00 Cinema Galeries, Koninginnegalerij 26, 1000 Brussel / Democrats
* 17/3/2016 19u00 Cinema RITCS, Antoine Dansaertstraat 70, 1000 Brussel / Mona
* 17/3/2016 20u00 L’Horloge du Sud, Troonstraat 141, 1050 Elsene / The Stuart Hall Project
* 22/3/2016 19u00 Cinema RITCS, Antoine Dansaertstraat 70, 1000 Brussel / Beautiful Tree, Severed Roots
* 24/3/2016 20u00 L’Horloge du Sud, Troonstraat 141, 1050 Elsene / Afronauts
* 24/3/2016 20u00 L’Horloge du Sud, Troonstraat 141, 1050 Elsene / Edouard Glissant : One World in Relation
* 2/4/2016 21u00 Cinematek, Rue Baron Horta 9, 1000 Brussel / Father Hood
* 9/4/2016 19u00 Cinematek, Rue Baron Horta 9, 1000 Brussel / Father Hood
* 18/4/2016 20u00 VUB, Campus Etterbeek, Pleinlaan 2, 1050 Elsene / Land Grabbing
* 26/4/2016 18u00 Cinematek, Rue Baron Horta 9, 1000 Brussel / Faith’s Corner
* 28/4/2016 17u00 Cinematek, Rue Baron Horta 9, 1000 Brussel / The Stick
* 29/4/2016 19u00 Cinematek, Rue Baron Horta 9, 1000 Brussel / The Stick

Hasselt
* 15/3/2016 20u00 Kinepolis Hasselt, Via Media 1, 3500 Hasselt / Much Loved
* 10/4/2016 09u30 Domein Kiewit, Putvennestraat 108, 3500 Hasselt / Felix

Maasmechelen
* 16/3/2016 19u30 CC Maasmechelen, Koninginnelaan 42, 3630 Maasmechelen / REVE KAKUDJI
* 16/3/2016 19u30 CC Maasmechelen, Koninginnelaan 42, 3630 Maasmechelen / Elephant’s Dream
* 4/4/2016 19u30 CC Maasmechelen, Koninginnelaan 42, 3630 Maasmechelen / KINSHASA KIDS
* 11/4/2016 20u15 CC Maasmechelen, Koninginnelaan 42, 3630 Maasmechelen / Selma
* 21/4/2016 19u30 CC Maasmechelen, Koninginnelaan 42, 3630 Maasmechelen / We feed the World
* 28/4/2016 20u15 CC Maasmechelen, Koninginnelaan 42, 3630 Maasmechelen / Difret



Gent
* 17/3/2016 20u00 De Centrale, Kraankindersstraat 2, 9000 Gent / Pozzallo Pirates
* 17/3/2016 20u15 De Centrale, Kraankindersstraat 2, 9000 Gent / Brothers
* 19/3/2016 20u00 KASKcinema, Godshuizenlaan 4, 9000 Gent / Koppe Mbantaare Ould Yenge
* 19/3/2016 20u15 KASKcinema, Godshuizenlaan 4, 9000 Gent / Examen d’état
* 20/3/2016 15u00 De Centrale, Kraankindersstraat 2, 9000 Gent / Animatie kortfilms van Jean-Michel Kibushi en Tourad Kane
* 20/3/2016 15u15 De Centrale, Kraankindersstraat 2, 9000 Gent / AYA DE YOPOUGON

Tremelo
* 19/3/2016 19u45 Damiaankerk Ninde, Pater Damiaanstraat 35, 3120 Tremelo-Ninde / Faraja
* 19/3/2016 20u00 Damiaankerk Ninde, Pater Damiaanstraat 35, 3120 Tremelo-Ninde / La Pirogue

Mechelen
* 21/3/2016 20u30 Filmhuis Mechelen, Cultuurcentrum, Minderbroedersgang 5, Mechelen / Backup Butembo
* 22/3/2016 20u30 Filmhuis Mechelen, Cultuurcentrum, Minderbroedersgang 5, Mechelen / Examen d’état
* 29/3/2016 20u30 Filmhuis Mechelen, Cultuurcentrum, Minderbroedersgang 5, Mechelen / Lamb

Kortenberg
* 25/3/2016 20u00 Bibliotheek Kortenberg, De Walsplein 30, 3070 Kortenberg / Timbuktu
* 30/3/2016 20u00 Ontmoetingscentrum Berkenhof, Beekstraat 25, 3070 Kortenberg / L’homme qui répare les femmes
* 6/4/2016 20u00 Auditorium Congrescentrum, UPC KULeuven, Leuvensesteenweg 517, 3070 Kortenberg / N-The Madness of Reason

Tienen/Hoegaarden
* 5/4/2016 20u00 CC De Kruisboog, Sint-Jorisplein 20/1, 3300 Tienen / Difret
* 12/4/2016 20u00 CC De Kruisboog, Sint-Jorisplein 20/1, 3300 Tienen / Goodbye Morocco
* 16/4/2016 20u00 Jeugdhuis’t Paenhuys – Stoopkensstraat 82b 3320 Hoegaarden / Timbuktu
* 27/4/2016 20u00 CC De Kruisboog, Sint-Jorisplein 20/1, 3300 Tienen / L’homme qui répare les femmes

Diest
* 7/4/2016 20u00 Karteria, Kluisbergstraat 21, 3290 Diest / Examen d’état
* 9/4/2016 20u00 Karteria, Kluisbergstraat 21, 3290 Diest / Waste Land

Haacht
* 9/4/2016 14u00 GC Den Breughel, Wespelaarsesteenweg 85, 3150 Haacht / Zarafa
* 9/4/2016 19u00 GC Den Breughel, Wespelaarsesteenweg 85, 3150 Haacht / Difret

Louvain-La-Neuve
* 11/4/2016 19u30 Cinéscope, Grand-Place 55, 1348 Ottignies-Louvain-la-Neuve / Les Chevaliers Blancs
* 12/4/2016 19u30 Cinéscope, Grand-Place 55, Ottignies-Louvain-la-Neuve / AFRICA PARADIS
* 13/4/2016 19u30 Cinéscope, Grand-Place 55, 1348 Ottignies-Louvain-la-Neuve / Difret
* 14/4/2016 19u30 Cinéscope, Grand-Place 55, 1348 Ottignies-Louvain-la-Neuve / Les Hommes d’argile
* 15/4/2016 19u30 Cinéscope, Grand-Place 55, 1348 Ottignies-Louvain-la-Neuve / Mediterranea

Aarschot
* 20/4/2016 19u45 Utopolis Aarschot / Difret
* 25/4/2016 19u45 Utopolis Aarschot / Pièces d’identités
* 26/4/2016 19u45 Utopolis Aarschot / LA MARCHE

Halle
* 20/4/2016 20u30 Raadzaal Stadhuis, Oudstrijdersplein 18 / Difret
* 27/4/2016 20u30 Raadzaal Stadhuis, Oudstrijdersplein 18 / Image

Tervuren
* 26/4/2016 20u00 De Warandepoort, Markt 7B, Tervuren / Difret

Merchtem
* 29/4/2016 19u30 bibliotheek Merchtem, Dendermondestraat 31, 1785 Merchtem / La Pirogue

Lubbeek
* 20/5/2016 19u30 Santro, Tiensestw 61, Binkom / Africa United

Contacteer ons
Afrika Filmfestival vzw.
Lodreef 52, 3010 Leuven, Belgie
hello@afrikafilmfestival.be